Bez kategorii

3 najciekawsze atrakcje Poznania

Poznań jest jednym z ciekawszych miast, do których można wybrać się na odpoczynek. To malownicze miasto w sercu Wielkopolski ma bardzo wiele do zaoferowania i skrywa wiele tajemnic!

Czy to wypad na weekend czy dłużej, każdy znajdzie dla siebie coś w tym mieście. Od jakiegoś czasu coraz przychylniej patrzy się na P16oznań jako miejsce ucieczki od tłumów turystów czy alternatywy do popularniejszych kierunków. Problemu nie stanowią także noclegi Poznan, które są w przystępnych cenach. Dzięki temu dużo chętniej się tu przyjeżdża.

 

termy maltańskie

Termy Maltańskie

Termy Maltańskie to ogromny kompleks, w którym znajdują się baseny do pływania, baseny dla najmłodszych, zjeżdżalnie i dzika rzeka. W każdym wieku można znaleźć tu coś dla siebie. W dodatku można odprężyć się w jacuzzi lub strefie wellness. Dodatkową atrakcją jest termiczna woda oraz basen z symulacją fal. Obiekt zapewnia wiele atrakcji i możliwości odpoczynku w saunach.

 

poznańska palmiarniaPalmiarnia

Zabytkowa Palmiarnia to aż dziesięć pawilonów wystawienniczych. To jeden z najstarszych ogrodów w Europie. Znajdzie się tutaj ok. 17000 roślin należących do 700 gatunków, które normalnie można spotkać w krajach o klimacie równikowym i podzwrotnikowym. Znajdują się tu także egzotyczne gatunki ryb.

 

Szyld Rogalowego Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania

Słynne rogale świętomarcińskie to jeden z najważniejszych lokalnych przysmaków. Ich historia liczy ponad 150 lat. Rogale słyną z nadzienia z białego maku i są prawdziwym lokalnym hitem. Trudno je przegapić będąc w Poznaniu! Ciekawą atrakcją jest Rogalowe Muzeum Poznania, które znajduje się w 500-letniej kamienicy. Na miejscu można wziąć udział w wypiekaniu rogali i poznać ciekawe historie z nimi związane. Wszystko to opatrzone jest w poznańską gwarę.

 

To tylko niektóre z wielu atrakcji jakie ma do zaoferowania Poznań. Starczy ich z pewnością na kilka wizyt, dlatego warto odwiedzać to miasto często i w różnych porach roku. Wtedy można prawdziwie poznać to miasto.