Bez kategorii

Bolszewo – przestrzeń dla każdego?

Prędzej czy później w życiu każdego człowieka przyjdzie taki czas, że będzie szukał swojego miejsca na ziemi, w którym zamieszka, osiedli się i zbuduje własne sacrum. Coraz więcej osób interesuje się pomorskimi terenami Kaszub, a na nich – nowoczesną wsią Bolszewo.

Bolszewo nie jest typową wsią. Łączy w sobie szacunek dla tradycji z nowoczesnym rozwojowym spojrzeniem na przyszłość. Pewnie właśnie dlatego coraz więcej ludzi napływa do miejscowości w celu zadomowienia się w niej na całe życie. Dlaczego? Przekonajmy się.

Oto, dlaczego mieszkania Bolszewo są dobrym pomysłem dla każdego, kto szuka swojego miejsca na ziemi:

rozmowa bolszewo wieś

Nieźle rozbudowana infrastruktura

Zdecydowana większość, słysząc słowo „wieś”, wyobraża sobie pola, stodoły, kury, gospodarstwa i jeden przydrożny mały sklepik spożywczy, w którym trudno jest kupić coś więcej niż chleb, kiełbasę, piwo czy mydło. Bolszewo z tym stereotypem efektywnie i efektownie z roku na rok zrywa.

Dzięki rozsądnemu zarządzaniu miejscowością powstało w niej wiele obiektów użytku publicznego, które znacznie ułatwiają życie mieszkańcom i tworzą je ciekawszym. Do najważniejszych ośrodków zaliczyć można: nowoczesny ART PARK skupiający w sobie obiekty i urządzenia sportowe aktywizujące społeczność, przedszkola, szkoły, przychodnię, galerie handlową a także restauracje i hotele.

Przyjaźni ludzie, którzy zawsze chętnie porozmawiają

Bolszewo jest jedną wielką, prawie 8-tysięczną wspólnotą – solidarną, pomocną i przyjazną dla nowo przybyłych. Ci, którzy tu mieszkają, chwalą sobie wieloletnie przyjaźnie zbudowane na sympatii i zaufaniu. Wieś należy do najbardziej towarzyskich w całym kraju. Trudno jest udać się do sklepu bez chociażby krótkiej rozmowy z którymś z sąsiadów. Społeczność jest silnie zaktywizowana – sprawnie działają tu równego rodzaju koła, kluby oraz zrzeszenia.

gdynia miasto infrastruktura

Bliskość dużych miast z zachowaniem ciszy i spokoju

Warto zauważyć, że Bolszewo leży w bardzo bliskiej odległości od Wejherowa, które z kolei połączone jest trasą SKM z Trójmiastem. Taki układ pozwala mieszkańcom Bolszewa na sprawne poruszanie się po Gdyni, Sopocie oraz Gdańsku w każdej chwili. Mogą pracować w Trójmieście, bawić się w nim, studiować, korzystać z plaż i odwiedzać galerie handlowe.