Bez kategorii

Ceny mieszkań w dużych miastach spadają

Jak pokazują  raporty opublikowane przez Emmerson, ceny mieszkań w większości dużych polskich mieszkań spadają. Wyjątkiem od tej reguły są Katowice, gdzie ceny wzrosły. Może to jednak wynikać z faktu że obecnie mieszkania w Katowicach są jednymi z tańszych w Polsce, a średnia cena metra to 5,3 tysiąca złotych.

Największe spadki cen mieszkań zostały zanotowane we Wrocławiu i Krakowie, gdzie wyniosły prawie 8 procent. Najmniejszy natomiast w Gdańsku – niecałe 4%, a wzrost w Katowicach to niecały 1%. Analitycy Emmersona prognozują dalszy spadek cen mieszkań w celu zachęcenia klientów do nabywania nowych lokali.

Przy takim trendzie już za kilka lat tanie mieszkania mogą się okazać rzeczywistością w Polsce. Więc może warto poczekać jeśli planujemy zakup mieszkania. Konieczne wydaje się także śledzenie bieżących informacji z rynku nieruchomości. W przypadku gdy planujemy zakup mieszkania w najbliższym czasie, warto zastanowić się nad kredytem we frankach, który ma obecnie wyjątkowo wysoką cenę ze względu na niestabilność europejskiej waluty.