Bez kategorii

Co powinno znaleźć się w hotelowym pokoju?

Wielu z nas jeździ na wakacje, urlopy, wyjazdy służbowe, kilkudniowe konferencje. Śpimy wtedy w różnorodnych miejscach, z których najczęstszymi są hotele. W swoim życiu odwiedziliśmy już setki pokoi, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś, co powinno się w nich znaleźć, żeby niczego nam nie zabrakło?

Okazuje się, że pewne zasady, jakie powinny obowiązywać w hotelowych pokojach, spisane zostały w polskim prawie. Jednak nie o tym będzie dzisiejszy artykuł. Dziś skupimy się na tym, czego na co dzień, korzystając z usług hotelowych, nie zauważamy, a co stanowi podstawę wyposażenia dobrego pokoju hotelowego. I nieważne, czy tematem naszych rozważań będzie hotel Gdańsk centrum czy obiekt umiejscowiony w Warszawie albo w Zakopanem. Wszędzie standardy powinny być uzyskiwane w podobny sposób.

Co powinien posiadać dobry pokój hotelowy?

łóżko hotel

Wygodne łóżko z czystą pościelą

To niby podstawa, ale jakże ważna. Bez tego niemożliwy byłby zdrowy i przyjemny sen Gości. Materace zdecydowanie powinny być średnio twarde – a więc najbardziej uniwersalne ze wszystkich rodzajów, a całe łóżko na tyle duże, by pomieściło wzdłuż oraz wszerz przewidywaną ilość osób śpiących na nim.

Równie ważne jest zachowanie czystości pościeli. Choć dziś brud zdarza się rzadko, a w dobrych hotelach wcale nie ma prawa bytu, Goście są mocno uczuleni na wszelkie plamki czy przebarwienia na prześcieradle czy kołdrze.

Mini-bar z zapasem wody oraz herbaty

Każdy z nas lubi być dopieszczany. Jeśli znajdujemy się w dobrym hotelu, któremu płacimy za pobyt niemałe pieniądze, powinniśmy móc liczyć na obecność w pokoju małego baru, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne nam rzeczy do przygotowania różnych napojów – od kawy, poprzez herbatę, a na wodzie z cytryną kończąc.

Darmowy bezprzewodowy Internet

Dziś nie da się żyć bez łączności z Internetem. Dlatego właśnie każdy szanujący się hotel powinien udostępniać swoim Gościom połączenie z siecią o każdej porze dnia i nocy za darmo. Nigdy nie wiadomo, kto jest naszym Gościem. Może być to osoba, której zawód ściśle związany jest z obecnością w Internecie.

hotel łóżko

Własna łazienka z ręcznikami i kosmetykami

Pokój hotelowy o wysokim standardzie powinien posiadać własną, osobną łazienkę, z której korzystać będą mogły wyłącznie osoby w nim mieszkające. W łazience tej – schludnej, czystej i ciepłej – powinny znaleźć się kosmetyki wyższej półki, najlepiej naturalne i hipoalergiczne, a więc takie, które nie podziałają źle na skórę naszych Gości. Warto zadbać również o dostępność suszarki, która znacznie ułatwi pobyt przybyłym.