Bez kategorii

Dobra firma zajmująca się wykańczaniem mieszkań pod klucz, czyli jaka?

Kupno wymarzonego mieszkania to dopiero któryś z kolei krok na drodze ku wprowadzeniu się do nowych czterech kątów. Aby móc cieszyć się nowym rozdziałem życia, należy jednak jeszcze zadbać o wykończenie nieruchomości, najlepiej pod klucz. Na rynku istnieją firmy zajmujące się właśnie takimi sprawami – jak ocenić, czy dany kontrahent to dobry wybór?

Najważniejszy jest zespół

Sercem każdej profesjonalnej firmy wykończeniowo-projektowej jest zespół. Obecność specjalistów zajmujących się poszczególnymi zadaniami powinna być kluczowa podczas dokonywania wyboru. Przedsiębiorstwo, które zatrudnia zarówno elektryka, tynkarza czy hydraulika, jak i architekta wnętrz lub wyspecjalizowanego projektanta kuchni to prawie że gwarancja udanej realizacji. Brak podwykonawców oznacza pełną odpowiedzialność za wszelkie czynności i działania prowadzone w obrębie mieszkania – warto o tym pamiętać.

Rezultaty – portfolio i opinie

Niezwykle istotne jest także to, by zespół posiadał już na koncie jakieś sukcesy, które może podeprzeć swoim portfolio. Powinno być ono z łatwością dostępne na stronie internetowej firmy lub przedstawione na spotkaniu z przedstawicielem studia. Pamiętajcie, że przedsiębiorstwa lubią się chwalić swoimi osiągnięciami – jeśli tak nie jest, może to być pewnego rodzaju wskazówka.

Warto także zwrócić uwagę na opinie w sieci dotyczące konkretnej firmy. Nie trudno się domyślić, że powinny być one raczej pozytywne.

Indywidualne podejście

Należy zorientować się, czy zespół oferuje indywidualne podejście do klienta, tj. czy projektanci próbują poznać swoich klientów i zyskać wgląd na fragment ich życia. Bez tego trudno jest mówić o zindywidualizowanym projekcie, a później o satysfakcjonującym wykończeniu pod klucz. Warto także dopytać, czy istnieje możliwość wprowadzenia jakichś konkretnych elementów, np. zmiany materiału.

Podarujcie sobie współpracę z zespołami, które nie dają  możliwości obejrzenia projektu przed realizacją.

Zakresy cen też są ważne

Porządna firma oferująca usługi wykończenia pod klucz powinna się odpowiednio cenić. Często okazuje się, że kwoty za urządzenie jednego metra kwadratowego są zaporowe, ale zespoły mają w swojej propozycji również tańsze pakiety. Jest to dobra opcja dla tych, którym zależy na solidności, ale niekoniecznie na najwyższej klasy materiałach.

Przeglądając same oferty, warto eliminować te najtańsze – w swoim nowym domu będziecie zapewne mieszkać przez następne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Zadbajcie o to, by ten czas był jak najbardziej przyjemny!

Podsumowanie

Dobra firma wykańczająca pod klucz powinna cechować się nienaganną reputacją oraz odpowiadać swoją ofertą na indywidualne potrzeby klientów. Istotny jest również sam zespół, który powinien składać się z wnętrzarskich ekspertów.

Artykuł powstał dzięki firmie BB Construction, która zajmuje się wykończeniem wnętrz i mieszkań pod klucz na terenie Gdańska.