Bez kategorii

Domy z drewna alternatywą dla budownictwa murowanego

W ostatnich latach na polskim rynku budowlanym pojawiło się wiele firm specjalizujących się w budowie domów drewnianych.Domki drewniane wykonywane są z wykorzystaniem najnowszych technologii gwarantujących takie równie dobre warunki mieszkaniowe jak standardowe domy murowane. Domy takie gwarantują również doskonała ochronę przed wilgocią a także izolację cieplną. Innym aspektem przemawiającym na korzyść tego typu budownictwa jest ekologia.

Główne czynniki przemawiające na korzyść takich domów to czas i cena wykonanie, dzięki zastosowanym materiałom cena takiego domu jest porównywalna z ceną średniej wielkości mieszkania. Czas produkcji takich domów jest znacznie krótszy ze względu na wykorzystanie hal produkcyjnych do tworzenia części lub całości konstrukcji. Trwałość domów drewnianych oceniana jest na średnio 25-50lat, bez trudu znajdziemy też producentów którzy dadzą 20 letnia gwarancję na tego typu konstrukcje. Jednak w Polsce domki te nie cieszą się jak na razie dużym zainteresowaniem, najczęściej wykorzystywane są jako domy letniskowe, znacznie rzadziej jako całoroczne, chociaż równie dobrze sprawdzają się w tej roli.

Na koniec warto wspomnieć o kolejnej jak na razie praktycznie nie znanej w Polsce ekologicznej metodzie budowy domów. Są to domy o doskonałych właściwościach izolacyjnych i wyjątkowo dobrych właściwościach zdrowotnych szczególnie dla alergików. Jednak w tym przypadku cena jest znacznie wyższa niż domów z drewna.