Bez kategorii

Jakie rośliny wybrać do mieszkania?

Jednym z głównych problemów niesionych przez konieczność aranżacji mieszkania jest ten dotyczący wyboru roślin doniczkowych, które będą ozdabiały nasze wnętrza, oraz ich umiejscowienia. Zdawać by się mogło, że to prosta sprawa. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor kwiatka, który nam się podoba i postawić na półce. Nic bardziej mylnego! Wszelkie rośliny, jakie zamierzamy wnieść do naszego domu, musza być dokładnie przemyślane. Większość z nich bowiem posiada przeróżne właściwości, które często mogą okazać się niebezpieczne dla nas, naszych dzieci, albo pupili. Jak więc wybrać odpowiednie rośliny? Posłuż się tą oto listą TOP3 gatunków obowiązkowych, które powinny znaleźć się w każdym domu:

Orchidea

Orchidea

Kwiat ten posiada właściwości szczególnie przydatne w dzisiejszych czasach. Neutralizuje bowiem elektromagnetyczne promieniowanie wytwarzane przez komputery, laptopy, tablety i telefony komórkowe. Warto posiadać orchidee nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy, jeśli korzystamy w nim z elektroniki. Dodatkowo kwiat ten wygląda naprawdę estetycznie i stanowczo poprawi wygląd Twoich wnętrz.

Paproć paprotka

Paproć

Jednym kojarzy się ze starymi czasami i babciami, które miały ich całe pokoje. Innym kojarzy się z nowoczesnym designem biur. Jedno jest pewne – paprotki były, są i będą obecne w naszych mieszkaniach. Jedno jest pewne – doskonale neutralizują i nawilżają powietrze.

fikus

Fikus

Fikusy mogą stać w ciemnych pomieszczeniach, co daje nam spore pole do popisu, jeśli chodzi o ich ustawienie. Jeśli w którymś z pomieszczeń (np. w łazience) nie mamy okien, to fikus dobrze się do nich nadaje. Fikusy mają zdolność oczyszczania powietrza z różnych toksyn – miedzy innymi  amoniaku.

Rośliny plants kaktus

Jak widać nie trzeba wiele, by jednocześnie oczyścić i upiększyć pomieszczenie. Wystarczy pomysłowe i logiczne dobieranie roślin. Lista jednak powinna być znacznie dłuższa. Na uwagę zasługują również takie rośliny jak chociażby bluszcz, wężownica, palma czy zielistka. Warto zapoznać się z ich właściwościami i przygarnąć którąś do siebie.