Bez kategorii

Mieszkania na Trójmiejskim rynku wtórnym

Klienci zainteresowani zakupem mieszkania na terenie aglomeracji Trójmiejskiej nie muszą się martwić o brak ofert. Wiele serwisów i wyszukiwarek nieruchomości udostępnia nam całą masę ofert z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani mieszkaniem w Gdańsku największy wybór mamy w mieszkaniach dwu pokojowych, które stanowią aż 45 proc. całkowitej podaży. średnia cena takiego lokum wynosi około 300 000 PLN.

Co trzecie mieszkanie w Gdańsku to lokal posiadający trzy pokoje. Jeżeli chodzi o kawalerki, których średnia cena wynosi 220 000 PLN wybór jest znacznie mniejszy, ponieważ stanowią one tylko 7 proc podaży. Podobnie kształtują się ceny w Gdyni. W tym mieście za mieszkanie dwu pokojowe zapłacimy średnio 289 000 PLN. Jeżeli poszukujemy mieszkania większego na przykład trzy pokojowego musimy się liczyć z wydatkiem dwa razy większym tj. około 415 000 PLN.

Co dziesiątą ofertą na gdyńskim rynku są kawalerki. Ich średnia cena to 206 000 PLN. W trójmieście najbardziej prestiżową, najdroższą i zarazem najmniejsza lokalizacją jest Sopot. Tam Średnia cena ofertowa jest aż o sześćdziesiąt procent wyższa niż w pozostałych dwóch miastach aglomeracji. Zakup kawalerki w tym popularnym nadmorskim kurorcie to wydatek przewyższający 250 000 PLN. Cena mieszkania dwu pokojowego kształtuje się w granicach około pół miliona złotych. Za cztery pokoje zapłacimy dwa razy więcej. Cena takiego mieszkania to mniej więcej milion złotych. Kwota za mieszkanie z trzema pokojami jest dwa razy większa od tej, którą zapłacilibyśmy nieruchomości Gdańsk za mieszkanie o podobnym metrażu.