Bez kategorii

Mieszkania w Baninie – ułatwiony start dla wielu rodzin

Wchodząc w dorosłe życie na człowieka czeka wiele wyzwań z jakimi musi się zmierzyć. Szczególnie w naszym kraju gdzie każdy musi walczyć o swoje z całych sił jeśli nie jest urodzony w bogatej rodzinie. Jednym z tych wyzwań jest kupno nowego mieszkania i wybranie dobrej lokalizacji bo przecież jest to czasami trudna decyzja gdyż jeśli nie jesteśmy sami nasza rodzina będzie tam spędzać wiele czasu. W większości przypadków nie może się też obejść bez kredytu, który musimy wziąć aby dokonać wpłaty za mieszkanie, a potem je umeblować co także wiąże się z obowiązkami na długie lata. Jednak mimo tych wszystkich trudności i wymogów po wykończeniu takiego mieszkania i na dobre wprowadzenie się do niego to uczucie jakie wtedy odczuwamy jest wspaniałe.

Skupmy się jednak bardziej na wyborze lokalizacji, na Pomorzu ostatnio bardzo popularne są mieszkania banino, buduje się tam ogromna liczba domów szeregowych przeznaczona głównie dla młodszych rodzin ale nie tylko, ponieważ ludzie na emeryturze także chętnie kupują tam mieszkania z uwagi na spokój jaki tam panuje i czyste powietrze. Jednak aby tam mieszkać bez problemów bardzo potrzebny będzie samochód, który znacznie ułatwi nam czy to dojazdy do pracy, do centrów handlowych, których tam jeszcze brakuje, czy aby odwozić dzieci do szkoły jeśli uczęszczają do nich w Gdańsku czy Gdyni. W Baninie za to szkół nie brakuje o ten element miasto zadbało kiedy zaczęło się w ekstremalnie szybkim tempie rozrastać. Jedyne co może stanowić problem dla zmotoryzowanych to stan dróg, który jest mizerny z uwagi na ciągłe prace budowlane i brak asfaltu, kałuże po deszczach zostają na długi czas i ciągle powstają nowe nierówności. Mieszkańcy zazwyczaj muszą składać się na jumbowe płyty aby mieć bardziej cywilizowany dojazd do swojego garażu.

Większość problemów jednak rekompensuje spokój jaki tam panuje i to, że praktycznie każdy dom posiada tam ogród i taras. A jak wiadomo te rzeczy szczególnie w okresie wiosennym i letnim mają sporo zastosować rekreacyjnych i wypoczynkowych. Może być nawet tak, że jeśli trafimy z pogodą na urlop nie będzie trzeba wybierać się nigdzie za granicę aby wypocząć, a pozostać w zaciszu własnego mieszkania i spędzić czas na grillowaniu ze znajomymi lub z rodziną. No bo czego więcej potrzeba? Dostęp do morza jest, atrakcji na Pomorzu jest wiele, a przecież nikt także nie mówi, że podczas urlopu trzeba gdzieś się wybierać może raz na jakiś czas warto po prostu poleżeć przez tydzień w domu, nikt nie mówi że jest to złe.

Jak widać mieszkanie w Baninie ma wiele zalet i nie powinno nikogo dziwić, że aż tyle osób decyduję się na przeprowadzkę do tego miasta, komunikacja z Trójmiastem jest bardzo dobra, drogi dojazdowe są w godzinach szczytu nieco zakorkowane ale to jest tylko i wyłącznie znak czasów w jakich żyjemy i trzeba się z tym pogodzić.