Bez kategorii

Świąteczna dekoracja na schody

Chociaż do Gwiazdki została jeszcze dłuższa chwila, już teraz rzucamy się w wir przygotowywań przedświątecznych. Od planowania bożonarodzeniowego menu, po zakupy choinki czy upominków dla najbliższych, ważna jest odpowiednia dekoracja naszego domu tak, aby, jak najwcześniej móc cieszyć się tym niepowtarzalnym czasem. W dzisiejszym artykule zaproponujemy parę pomysłów, jak udekorować nasze schody, aby nadać mieszkaniu odpowiedniej świątecznej oprawy.

Połóż prezenty na schodach

Nieważne czy prezenty, które postawisz na swoich schodach będą czysto dekoracyjne, czy zapakowane i gotowe pod choinkę. Nic nie wprawi w świąteczny nastrój domowników bardziej, niż parę łobuzersko zapakowanych pudełek, ułożonych wymyślnie przy balustradach.

Zrób to prosto przy pomocy girlandy!

Udekoruj balustradę zieloną girlandą z czerwonymi dodatkami (jak bombki czy jarzębina). Najlepsza jest girlanda zrobiona ze świeżego, pachnącego lasem igliwia dodatkowo udekorowana szyszkami. Nada ona odpowiedniego, bajecznego wyglądu twoim schodom i zainspiruje do innych dekoracji wnętrz. Opcji innych dodatków jest wiele – jak np. wplecenie w igliwia złotych lub metalowych atrybutów. Wszystko zależy od Ciebie i twoich pomysłów!

Świąteczne skarpety na balustrady!

Chociaż skarpety to amerykańska tradycja, a zawieszane są zazwyczaj nad kominkiem z buzującym ogniem, dlaczego by nie wprowadzić tak ciekawego akcentu dekoracyjnego do naszych domów? Długie świąteczne skarpety możesz kupić w każdym większym sklepie, a jeszcze lepiej, jeśli będą zrobione własnoręcznie przez ciebie lub twoje pociechy. Ważne, aby skarpety miały świąteczne, kolorowe wzory. Zawieszone na balustradzie i wypełnione podarkami nadadzą wspaniałej świątecznej charakteryzacji. Możesz również powiesić kolorowe, świąteczne lizaki, albo laski cynamonu.

Choinki na przywitanie

Dobrym pomysłem urządzenia schodów nie tylko w środku domostwa, ale również na zewnątrz, jest postawienie strojnych choinek (niekoniecznie prawdziwych) na szczycie schodów. Już od wejścia twoi goście będą pod wrażeniem!

Lampki i lampiony

Jako że styl hygge jest bardzo popularny nie tylko w Skandynawii, warto pomyśleć o kupnie stojących lampionów, świec czy kolorowych lampek. Odpowiednie światło zapewni leniwą atmosferę bożonarodzeniowej sielanki. Po prostu hygge!

Cokolwiek wymyślisz, pamiętaj, że możliwości masz mnóstwo! Ważne, aby rozsądnie wykorzystać miejsce na schodach.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Fontanot